Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Kadınlarda Hipogonadotropik Hipogonadizm :: İlaçlar

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
Divina-Estroferm-Duphaston
Sayfaya git  1 2
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
pink
08.03.2013 saat: 11:33
pinhani12
Kayıtlı Üye #267

Teşekkür etti 1 zaman içinde 1 gönderi
Ben 4 ay divina kullandım ve ilk reglimi divina ile oldum. Ama divinayla çok az regli oluyordum yani günlük pede biraz bulaşıyordu o kadar (yalnız şöyle bir şey var bir ay günlük pede bulaşacak kadar oluyordu diğer ay günlük pede bile çıkmıyordu yani 1-2 damla falan). Şimdi estroferm ve duphastona başladım ilk ay herhalde normal bir bayanınki kadar geldi ve 3gün sürdü. Şu an 2.aya geldim bakalım ne olacak. Yalnız ben estroferm ve duphastonu kullanırken depresyon halinde oluyorum. Bulunduğum ortamdan mı bu haldeyim yoksa ilaçlar mı böyle yaptı bilmiyorum. Kullanan varsa bu ilaçları yardımcı olursa sevinirim...
En Üst
Nil
08.03.2013 saat: 17:51
xxnilxx
Kayıtlı Üye #256

Teşekkür etti 3 zaman içinde 2 gönderi
Mrb pink ben ilk yıllarda yani 16 17 yaşlarındayken divina kullanmıştım sonra cyloprgnvaya geçtim
fakat doğumdan 3.5 yıl sonra bu cyloprgnvaya vucudum tepki vermemeye başladı şu an doktorun tavsiyesi ile estrofem kullanıyorum ilacımın 11 günündeyim bende herhangi bir yan etki yapmadı fakat ilerleyen günlerde ne olur bilemem gelişmeleri aktarırım hatta cyloda daha çok etki oluyordu baş ağrısı çabuk sinirlenme bu tür şeyler birde nette tesadüf bu ilacı kullananlarda aşırı tatlı yeme isteği oluşuyormuş hani bndeki tatlı manyaklığını buna bağlamaya başladım bilmiyorum alakası varmıdır,
En Üst
pink
09.03.2013 saat: 13:26
pinhani12
Kayıtlı Üye #267

merhaba şimdi bu ilaçlar yüksek dozdaymış açıkçası korkuyorum sizinki gibi vücudum bunlara alışırsa diye o zaman daha yüksek ne verecekler... birde divinayla nasıldı sizin normal mi geliyordu?
En Üst
Nil
09.03.2013 saat: 19:32
xxnilxx
Kayıtlı Üye #256

pink alıntı ...

merhaba şimdi bu ilaçlar yüksek dozdaymış açıkçası korkuyorum sizinki gibi vücudum bunlara alışırsa diye o zaman daha yüksek ne verecekler... birde divinayla nasıldı sizin normal mi geliyordu?

Evet doktorumda bana vucudun alışmş dedi ama kendisi ile sadece telefonda görüşebildiğim için belkilerle yola çıktı çünkü ikimizde artık farklı şehirlerdeyiz , şu an çok sevmediğim bir şehirde biraz değil baya strs altındayım bazı şeyler bunların toplamı ve sonucu olabilir bunu zaman gösterecek,
divina hafifti diivinadan sonra iki kutu ilaç içiyordum biri bitiminde diğerine başlıyordum isimlerini unuttum çok zaman geçti ve ben bir gün doktora gittim ilacımı yazdırmak için değiştirdi bunu kullan dedi tek kullanım daha rahat edersin diyince cyloya başladım divina çok hafifti etkileri ikisini karşılaştırdığımda divinanın yanında cylo daha çok Menstrual Skls oluşmasını sağlıyordu yoğun olarak ve ben 5. günü ilaca yeniden başlıyordum yaklaşık 10 yıl böyle kullandım. Gerekli durumlarda daha yuksek dozda iğnelerden bahsetti doktorum ama onlarıda önermiyorlar malum meme kanseri riskini arttırıyor.
En Üst
Nil
09.03.2013 saat: 19:46
xxnilxx
Kayıtlı Üye #256

Bu arada geçen sene mide ağrısı zannettiğim aylarca çektiğim ağrı safra kesesi ağrısıymış ve safra kesem alındı, bunun sebeplerini araştırırken yıllarca içtiğim hormon ilaçları ve tüp bebek tedavisi için kullandığım hormon iğnelerinin yan etkilerinden biride buymuş,çünkü bu yaşta safra kesesi ameliyatı ender durumlardan ,Arada 5 dk ultrasonla safra kesenizide kontrol ettirin ;)
En Üst
ateş89
10.03.2013 saat: 07:35
Kayıtlı Üye #278

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
Nil's alıntı ...

Mrb pink ben ilk yıllarda yani 16 17 yaşlarındayken divina kullanmıştım sonra cyloprgnvaya geçtim
fakat doğumdan 3.5 yıl sonra bu cyloprgnvaya vucudum tepki vermemeye başladı şu an doktorun tavsiyesi ile estrofem kullanıyorum ilacımın 11 günündeyim bende herhangi bir yan etki yapmadı fakat ilerleyen günlerde ne olur bilemem gelişmeleri aktarırım hatta cyloda daha çok etki oluyordu baş ağrısı çabuk sinirlenme bu tür şeyler birde nette tesadüf bu ilacı kullananlarda aşırı tatlı yeme isteği oluşuyormuş hani bndeki tatlı manyaklığını buna bağlamaya başladım bilmiyorum alakası varmıdır,

Nil hanım bir kaç sorum olucaktı; yumurtalıklarınızda yumurtlama varmıydı bebek için tedaviye başlamadan önce,yoksa ilaçlarlamı sağlandı? birde ne kadar tedavi gördükten sonra hamile kaldınız acaba?

[ Düzenlendi 10.03.2013 saat: 07:37 ]
En Üst
ateş89
10.03.2013 saat: 07:39
Kayıtlı Üye #278

Nil's alıntı ...

Bu arada geçen sene mide ağrısı zannettiğim aylarca çektiğim ağrı safra kesesi ağrısıymış ve safra kesem alındı, bunun sebeplerini araştırırken yıllarca içtiğim hormon ilaçları ve tüp bebek tedavisi için kullandığım hormon iğnelerinin yan etkilerinden biride buymuş,çünkü bu yaşta safra kesesi ameliyatı ender durumlardan ,Arada 5 dk ultrasonla safra kesenizide kontrol ettirin ;)

Benim doktorum herzaman kontrol ediyor evet bunu biliyorum haberim var ve kaçınılmaz sonda diyenler oluyor ağlamamak yerine artık gülme tepkileri geliştirdim kendime doktorumdan birşey duyunca ''Hadi yaa oda mı olucak diyorum ''
En Üst
ateş89
10.03.2013 saat: 07:40
Kayıtlı Üye #278

pink alıntı ...

Ben 4 ay divina kullandım ve ilk reglimi divina ile oldum. Ama divinayla çok az regli oluyordum yani günlük pede biraz bulaşıyordu o kadar (yalnız şöyle bir şey var bir ay günlük pede bulaşacak kadar oluyordu diğer ay günlük pede bile çıkmıyordu yani 1-2 damla falan). Şimdi estroferm ve duphastona başladım ilk ay herhalde normal bir bayanınki kadar geldi ve 3gün sürdü. Şu an 2.aya geldim bakalım ne olacak. Yalnız ben estroferm ve duphastonu kullanırken depresyon halinde oluyorum. Bulunduğum ortamdan mı bu haldeyim yoksa ilaçlar mı böyle yaptı bilmiyorum. Kullanan varsa bu ilaçları yardımcı olursa sevinirim...

Pink cycylo progynıvayı hiç kullanmadın mı? Kullandında işe mi yaramadı yoksa?
En Üst
pink
10.03.2013 saat: 13:24
pinhani12
Kayıtlı Üye #267

benim kullandığım ilaçlar şöyle:
1kutu trisequens (işe yaramadı)
4 kutu divina (çok az geliyordu)
2 kutu estrofem ve duphaston (oldukça etkili oldu. 2.kutu yeni bitti yarın yenisine başlayacağım)
En Üst
Nil
11.03.2013 saat: 22:10
xxnilxx
Kayıtlı Üye #256

ateş89 alıntı ...

Nil's alıntı ...

Nil hanım bir kaç sorum olucaktı; yumurtalıklarınızda yumurtlama varmıydı bebek için tedaviye başlamadan önce,yoksa ilaçlarlamı sağlandı? birde ne kadar tedavi gördükten sonra hamile kaldınız acaba?

Tedaviye başlamadan önce ona bakılmadı tedavi esnasında iğneleri kullanmaya başladıgımda üçgünde bir ultasonla kontrol edildi yumurtlama varmı diye ondan önce herhangi bir ilaç vermediler demekki yumurtlama olmazsa tedavim yarım kalacakmış zaten 1 hafta sonra yumurta oluşumu başlamıştı tedavi için gerekli seviyeye geldiğinde ki 13 gün sonra toplandı ben ilk tedavimde hamile kaldım yalnız direkt mikro enjeksiyon yöntemiyle başladık çünkü bizde eş faktörü çıkınca sadece bu yöntemi uygulayabiliriz demişlerdi .
En Üst
Sayfaya git  1 2  

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF