Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
erkeklerde hipo hipo
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
hipopuregon
12.03.2017 saat: 19:02
Kayıtlı Üye #1484

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
arkadaşlar merhaba herkese iyi akşamlar foruma yeni üye oldum 23 yasındayım unıversıte ogrencısyım. hipo hipo olduğumu yaklasık 3 sene önce öğrendim ve doktorum menogon haftada 3 defa ve ovıtrelle haftada bır ıle tedavıme basladı benım hastalıgı baslangıcta pek cıddıye almamamdan oturu tedavıyı aksattım ve ılacları bırkac defa ucret odemeden aldım ve yaklasık ara ara toplam bır yıl kullandım ve 6 ay once doktorum puregon 600 ve chorıomon yazdı su an ılaclarımı bulabılıyorum ve aksatmadan vuruyorum , gözle görülür degismeler yasadım vucudumda kıllanma vs.ama sorun şu ki ilaçlar çok pahalı değil mi ? puregon ömür boyu sadece 3 defa ssk tarafından karsılanıyor ve karsılanmasına ragmen 5 kutu yaklasık 450 tl oduyorum chorıomon ıse zaten karsılanmıyor ve haftalık kutusu 53 lira cıvarında. acaba aranızda benım durumumda olan ya da bir tavsiyesi olan var mı? birde tedavıye yenı baslayan bırısı olarak aranızda yıllardır tedavı gorenlerden rıca etsem ısleyısı anlatabılecek var mı sırayla veya genel olarak hangı ılaclar kullanılacak ? sımdıden tesekkur ederım yardımlarınız ıcın.

[ Düzenlendi 12.03.2017 saat: 19:04 ]
En Üst
YalanDünya
12.03.2017 saat: 21:03
Kayıtlı Üye #809

Teşekkür etti 137 zaman içinde 77 gönderi
Hoş geldin kardeşim. Puregon yerine menogon 75 kullanılabilir, raporla ücretsiz alınabiliyor. Tabi ki bunu doktorunun karar vermesi lazım. Malesef Choriomon için şuanlık yapılacak bir şey yok. Onun yerine de raporla alınabilen Ovitrelle var ama herkeste aynı etkiyi gösterir mi bilmiyorum.

Testosteron değerlerin normal düzeylere ulaştıktan 6-12 ay sonra sperm çıkışı olması beklenir. Sonrasındaki tedavi senin evlilik durumuna göre değişir.Sperm çıkışı için tedaviye daha sonra devam etmek istersen Puregon kullandırmaz doktorun. Ancak ömür boyu Choriomon veya hazır testosteron içeren ilaçlar kullanmak zorundayız kardeşim. İnşallah sperm çıkışı istenilen düzeyde olur, benim tavsiyem sperm çıkışı olunca ilaçları bırakma, ara vermek iyi olmaz.

Başka bir sıkıntı yoksa çocuk için bu tedavi ile devam ediliyor. Ama gerçekten yorucu oluyor. İniş çıkışlar oluyor. Benim sperm çıkışı var ama çok az. Tüp bebek denedik, hatamız yüzünden tutmadı. Yine deneyeceğiz. Allah şifa versin hepimize.

[ Düzenlendi 12.03.2017 saat: 21:05 ]
En Üst
1 Üye YalanDünya (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 hipopuregon (Tarih: 15.03.2017)
engineer
13.03.2017 saat: 07:31
-eposta-

Kayıtlı Üye #1179

Teşekkür etti 137 zaman içinde 95 gönderi
Çocuk tedavisi yorucu @hipopuregon. Öncelikle testislerin belli boyutlara ulaşması lazım. Testisler olgunlaşınca intratestiküler testosteron miktarı artmış olur. Bu da sperm üretimi için gerekli alt yapıyı hazırlar. Bu süreç kullanılan doza göre değişir. Benim tavsiyem Pregnyl 1500. Eğer şu an için evlilik düşünmüyorsan yaklaşık 1 yıl sonucunda Pregnyl 1500 sonucunda testislerin ciddi bir olgunluğa erişmiş olur. Çocuk tedavisi kısalmış olur ve karaciğer, böbrek gibi hayati organlar yorulmamış olur. Testisler iyice geliştikten sonra FSH içeren ilaçların eklenmesi uygun olur.
En Üst
1 Üye engineer (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
Ovitrelle
13.03.2017 saat: 09:07
Kayıtlı Üye #1428

Teşekkür etti 5 zaman içinde 5 gönderi
Merhaba arkadaşlar bende 6 aydır ovitrelle kullanıyorum burda herkes pregnyl yada pregnyl yerine chroriomon öneriyor. Yıllar önceki mesajları bile okudum ilaçlarla ilgili bilgi alabilmek için. Kimisi ovitrelleyi kesinlikle önermemiş. Celalettin hocada eskiden ovitrelle önermiyormuş sanırım. Ama bana ovitrelleden daha hızlı yanıt alabileceğimi söyledi. Gelişmelerin pregnylden daha iyi daha hızlı olacağını söyledi. Ama burda yazılarınları okuyuncada acaba pregnyl yada choriomon kullansam daha mı iyi olur diye düşünüyorum. Sizin görüşleriniz nedir? Bizim gibi yeni başlayanlara ne önerirsiniz?
En Üst
engineer
13.03.2017 saat: 10:54
-eposta-

Kayıtlı Üye #1179

Ovitrelle alıntı ...

Merhaba arkadaşlar bende 6 aydır ovitrelle kullanıyorum burda herkes pregnyl yada pregnyl yerine chroriomon öneriyor. Yıllar önceki mesajları bile okudum ilaçlarla ilgili bilgi alabilmek için. Kimisi ovitrelleyi kesinlikle önermemiş. Celalettin hocada eskiden ovitrelle önermiyormuş sanırım. Ama bana ovitrelleden daha hızlı yanıt alabileceğimi söyledi. Gelişmelerin pregnylden daha iyi daha hızlı olacağını söyledi. Ama burda yazılarınları okuyuncada acaba pregnyl yada choriomon kullansam daha mı iyi olur diye düşünüyorum. Sizin görüşleriniz nedir? Bizim gibi yeni başlayanlara ne önerirsiniz?

Ovitrelle yapay bir ilaç. Rekombinant DNA teknolojisiyle üretiliyor. İlacı üretmek için kullandıkları sistem, Pregnyl, Choriomon, Menogon, Merional gibi ilaçları üretmek için kullanılan sistemden çok farklı. Bir sürü katkı maddesi kullanıyorlar. Bundan dolayı doktorların pek önerdiği bir ilaç değil.

Ovitrelle deri altından verildiği için kana daha hızlı karışır. Pregnyl ise kas içinden verilse de deri altından verilse de Ovitrelle'den daha yavaş etki ediyor. Dolayısıyla vücudun verdiği cevap daha kararlı oluyor.

Fırsat bulursan, bulduğun anda Pregnyl stokla. Pregnyl ile devam etmen senin için daha iyi olur.
En Üst
Ovitrelle
13.03.2017 saat: 17:16
Kayıtlı Üye #1428

Öncelikle çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. Pregnyl şu an yok sanırım. Siz haber verecektiniz ama gelmedi daha galiba. Diyelim 5 -10 tane pregnyl buldum kullandım daha sonra bulamayınca ovitrelleye geçince yani sürekli ilaç değişince bi zararı olur mu ?
En Üst
engineer
14.03.2017 saat: 07:53
-eposta-

Kayıtlı Üye #1179

Öyle aman aman bir sıkıntı çıkmaz. İlaç değişimlerine bağlı olarak psikolojik duygu durum bozuklukları, ereksiyon sıklığında değişme (azalma ya da artma), sivilce vb gibi durumlar görülebilir. Tedavin konusunda için rahat olsun.
En Üst
hipopuregon
15.03.2017 saat: 12:43
Kayıtlı Üye #1484

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
iyi günler olsun herkese yardımlarından ötürü cok tesekkur ederım hepınız cok yardımcı oldunuz sagolun varolun. ilaç noktasında da eczacıma sordum daha once de sormustum ama menogon ve ovıtrelle pıyasada yok dedı normalde doktorum bunlarıda kullanabılırsınız dedı ama bulamadıgım ıcın yıne puregon ve chorıomon kullanmak zorunda kaldım acaba izmirde olup ilaçları bulabıldıgınız bır eczane var mı (ovıtrelle ve menogon ).daha önce almıs olabılır mısınız yakın zamanda alan bulan var mı ? @yalandunya @ovıtrelle @engıneer pregynl zaten yok galıba
En Üst
YalanDünya
15.03.2017 saat: 18:28
Kayıtlı Üye #809

Teşekkür etti 137 zaman içinde 77 gönderi
Pregnyl şuanlık yok kardeşim. Ovitrelle'yi bilmiyorum ama Menogon bulunabiliyor. Doktor uygun görüp ilaç raporu çıkartırsa ilacı ecza deposundan getirtebilirsin. Eczaneler ellerinde bulundurmuyor, getirtiyor.
En Üst
1 Üye YalanDünya (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
Ovitrelle
15.03.2017 saat: 20:44
Kayıtlı Üye #1428

Ovitrellede eczanelerde yok ama ilaç raporuyla gidip getirtirebiliyorsun 3 ay önce getirttim ben. Bir kaç eczaneye daha sor istersen
En Üst

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF